VIII Kaszubska Paraolimpiada – 2016

W dniu 12.06.2016 r. już po raz VIII w Hali Widowiskowo- Sportowej im. M. Płażyńskiego w Luzinie do zmagań sportowych stanęli paraolimpijczycy. W zawodach wzięło udział 130 niepełnosprawnych sportowców, pokonując 26 dyscyplin. To z myślą o Nich przygotowano atrakcyjne pakiety startowe, nagrody oraz medale i puchary.

Równolegle z rozgrywkami paraolimpijskimi odbywał się bieg i marsz charytatywny pełnosprawnych sportowców w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie na starcie stanęło 161 osób. Każdy uczestnik biegu i marszu open otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę, którą zakupiono w ramach realizacji projektu  z Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Imprezie towarzyszyły różne atrakcje, m.in.: koncert Orkiestry z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Luzinie, zamki dmuchane, wata cukrowa, przejazdy limuzyną   i motocyklami, wozy bojowe, wojskowa grochówka oraz wypieki domowe, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Relacja Twojej Telewizji Morskiej: